KREDSENE

Kreds 1 – Nordjylland

Kredsformand: Vibeke Holt Andersen
Dyssevej 11, 9541 Suldrup – Tlf. 6116 3611,
Mail: vibekeholt@icloud.com

 

Kasserer: Nils-Aage Gregersen

 

Øvrige medlemmer:
Liza Wendelboe Bøcher
Hans Wendelboe Bøcher
Lisbeth Gjørtz Fast
Lykke Salling

 

KREDS 1 PÅ FB: https://www.facebook.com/bk.kreds1

Kreds 2  – Midt- og Vestjylland

Kredsformand: Vicky Kjær Søndergaard Sørensen
Jens Provsts Vej 84, 6933 Kibæk, tlf. 4116 0368
Mail: kjaersoendergaardsoerensen@gmail.com

 

Kasserer: Arne Ladegaard

 

Øvrige medlemmer:

Hanne Klinkby Østergård
Marie Pinnerup Brannet

 

Suppleanter:
Birgitte Rønning
Karen Bjerregaard Poulsen

 

KREDS 2 PÅ FB:
 https://www.facebook.com/groups/1874423482572853

Kreds 3 – Østjylland

Kredsformand: Lene Skovby
Klostervej 102A, 8680 Ry, tlf.: 6168 5608
Mail: uvwd4b28@skole.skanderborg.dk

 

Næstformand: Ellen Carus

 

Kasserer: Anne Rasmussen

 

Øvrige medlemmer:
Lisbeth Fuglsang-Nielsen
Helle Juul Vilslev
Anne-Marie Permin
Pia Valentin Madsen

 

Suppleanter:
Malene Kløve
Inga Jager Nykrog
Inger Johansen

 

KREDS 3 PÅ FB:
https://www.facebook.com/groups/195843307186025/

Kreds 4 – Syd- og Sønderjylland

Formand: Ingelise Knutzon
Dalen 34, 6760 Esbjerg, tlf. 2175 2371
Mail: iknutzon@outlook.dk

 

Kasserer: Ulla Weber Klinge

 

Sekretær: Silke Groth

 

Øvrige medlemmer:
Lene Biilmann Løhde

 

KREDS 4 PÅ FB:
https://www.facebook.com/danmarksbilledkunstlaererekreds4

Kreds 5 – Fyn

Formand: Anja Bjerremann Jensen
Broløkkevej 55, 5250 Odense SV, tlf. 2728 0367
Mail: bjerremannart@gmail.com

 

Næstformand: Kirsten Gamdrup Jørgensen

 

Sekretær: Anitta Petersen

 

Kursuskoordinator: Vibeke Malmos

 

Kasserer: Torben Hansen

 

U.P: Tordis Maastrup

 

Suppleanter:

Ulla Jo Englich

Heine Sand Kristensen

 

KREDS 5 PÅ FB:
https://www.facebook.com/www.billedkunstfyn.dk

Kreds 7 – Nord- og Nordvestsjælland og Bornholm

Kredsformand: Jeanne Vilhelmsen
Fuglsangpark 133, 3520 Farum, tlf. 40 21 25 76
Mail: jeanne.vilhelmsen@gmail.com

 

Kasserer og foreningsrepræsentant: Anne Hjøllund

 

Øvrige medlemmer:
Serine Yde
Lise Tang
Stine Elle
Joan Ledang
Lilly Lund Hjorthøy
Tina Nikolajsen


KREDS 7 PÅ FB:

https://www.facebook.com/DanmarksBilledkunstlaerereKreds7

Kreds 8 – København

Kredsformand: Ulla Brun Fog
Chr. Mølstedsgade 19, 2791 Dragør, tlf. 5056 7608
Mail: ullabrunfog@gmail.com

 

Øvrige medlemmer:

Lykke Østrup Andersen
Søren Lau Rasmussen
Gitte Winther
Knud Andersen
Jane Petersen
Ulla Fricke
Annette Preisler
Maria Kruse
Trille Sylvest

 

KREDS 8 PÅ FB:
 https://www.facebook.com/groups/484447565658987

Kreds 11 – Østsjælland

Kredsformand: Jeanette Petersen
Maglekæret 47f, 2680 Solrød Strand, tlf. 2482 7408
Mail: renoirjp@hotmail.com

 

Kasserer: Karen Elisabeth Busk Nielsen

 

Sekretær og Webmaster: Hanne Bindslev Gregersen

 

Øvrige medlemmer:
Helle Vestergaard
Stine Hagbarth Damsbo
Ditte Marie Lisbjerg

 

KREDS 11 PÅ FB:
https://www.facebook.com/groups/122864291755794